Prečo odizolovať podlahu?


15 až 20% celkovej tepelnej straty budovy je skrz podlahu, tak inštalácia podlahovej izolácie môže znížiť náklady na energiu, urobiť domácnosť účinnejším, a prispievať k dlhovekosti domova. V minulosti podlahy neboli izolované kvôli argumentu, že teplo stúpa, takže ľudia by sa mali sústrediť svoju energiu na prevenciu straty tepla cez stropy a steny, z dôvodu že horúci vzduch sa pohybuje smerom nahor. Avšak, tepelné straty cez podlahy môžu nastať aj keď priestor pod podlahou nie temperovaný. Práve preto zanedbanie izolácie podlahy môže viesť k vyššým účtom za energiu, pretože vykurovacie systémy budú v prevádzke dlhšiu dobu, aby udržali priestor v teple.

Ako funguje izolácia


Izolácia spomaľuje straty tepla v objekte, a to buď s použitím objemných, ľahkých materiálov alebo pomocou reflexných materiálov, aby odrážala teplo späť do budovy. Izolácia je veľmi významným ale nie jediným prvkom tepelnej účinnosti budov. Aj keď je dom dobre izolovaný, teplo stále môže unikať cez vzduchové medzery, okná, medzery v izolácii, a stavebných prvkov, ako sú napríklad rámovania. Tento jav je vysvetlený aj nižšie pri pojmu tepeľné mosty. Tepelný výkon budove závisieť na všetkých spoločne pracujúcich prvkoch budovy.

Warmup dodáva rôzne rôzne druhy podlahových izolácií vhodných pre použitie s našimi systémami elektrického podlahového kúrenia. Ak plánujete používať iný typ izolácie, prosím uistite sa, že hlavné tepelné vlastnosti a typ izolácie budú kompatibilné s podlahovým vykurovaním.

Produkty


čítať viac
Podlahová izolácia

Izolačné dosky

Warmup izolačné dosky zabezpečujú rýchle zohriatie a zadržiavanie tepla pre vašu podlahu, takisto aj znižuje vaše účty na energie

čítať viac

čítať viac
Podlahová izolácia

Izolačná podložka

Izolačná podložka je tenká polystyrénová izolácia s efektívnymi akustickými príslušenstvami na redukciu zvukou pri kontakte.

čítať viac