Previous
  • Realizujeme zemné, výkopové, búracie práce stavebnými strojmi s možnosťou nákladnej autodopravy. Čítaj viac

  • Cieľom našej práce je realizovať odborné zateplenia budov s dlhoročnou zárukou, s primernou výškou investícií a ich čo najrýchlejšou návratnosťou. Čítaj viac

  • Náš systém dáva slovám vykurovanie a komfort úplne nový rozmer. Ponúkame čas vyhrievania za minúty - nie hodiny. Čítaj viac

  • Prenajímame lešenie a debnenie za výhodné ceny. Čítaj viac

  • Izolačné fólie z mäkčeného PVC , ktorými je možné pokryť požiadavky na izolácie vo všetkých oblastiach stavebníctva. Čítaj viac

Next

ÚVODNÁ STRÁNKA / ČINNOSTI / MAĽBY

Maľovanie, maliarske techniky a maliarsky materiál

Prevedenie maľby v objekte spĺňa hygienické očistenie, estetickú úpravu a v porovnaní s tapetovaním, obkladaním alebo aplikovaním dekoračných materiálov má niekoľko nezanedbateľných výhod. Maľovanie nie je príliš nákladné, realizácia trvá kratšiu dobu umožňuje častejšiu obmenu farieb podľa aktuálneho želania alebo zariadenia miestnosti, predurčuje objekt na užívanie, čo poznáme v súvislosti s pojmom "vymalováno". Maľby zväčša rozdeľujeme podľa použitých materiálov na vápenné, glejové, latexové, akrylátové resp. akrylové, disperzné, vinylové z maliarskych zmesí a iné.

Postup pri zhotovení malieb:

Na novú dosiaľ nemaľovanú omietku aplikujeme penetračné nátery na vyrovnanie nasiakavosti podkladu - zabráneniu vytvárania nerovnomerným farebným odtieňom a na homogennizáciu a vytvrdnutie povrchovej vrstvy. Penetračný náter najčastejšie aplikujeme štetcom. Po vyschnutí niekoľkokrát natrieme, nastriekame alebo navalcujeme maľbu resp. maliarský materiál na povrch v závislosti od použitého materiálu a požiadaviek odberateľa (hygienická, protiplesňová, umývateľná, oteruvzdorná alebo dekoratívna maľba. Pri aplikácii maľby na staré povrchy najprv starú maľbu odstránime oškrabaním, obrúsením, oprášením alebo úplnym umytím, následne vyspravíme starú omietku, vybandážujeme praskliny, prípadne prestierkujeme povrch. Po vyzretí povrchu aplikujeme novú maľbu.

Postup pri výbere vhodných materiálov:

K dosiahnutiu požadovaného konenčného efektu je dôležité vhodne vybrať maliarský materiál pričom netreba zabúdať na budúcu údržbu maľovaného povrchu. Dôležitým parametrom je priľnavosť, krycia schopnosť, paropriepustnosť , vodeodolnosť, umývateľnosť, oteruvzdornosť, odolnosť voči oteru, dilátácia pri nanášaní, reakcia na zvýšenú vlhkosť vzduchu resp. koncentráciu vodných pár a podobne.

Maliarske techniky:

Pre vytvorenie estetického, finálneho efektu prihliadame nielen na výber materiálov ale aj na spôsoby vytvorenia maľby t.j. zvolenia vhodnej maliarskej techniky napr. maľba vytvorená štetkou, valcom, špongiou, handrou, striekaním, viacfarebným kanafasom, valčekovaním, linkustráciou, pačokovaním, šablónovaním vlysov, šablónovaním plošným, vzorovaním drobných detailov, vpíjaním farebných odtieňov a iné ). Maľby nami maľované chránia povrchy, dosahujú dlhú životnosť, umožňujú ľahkú údržbu dotvárujú estetický vzhľad priestorov.

Farebné komponovanie miestnosti:

Farby môžu podstatne ovplyniť duševný stav, pocitový vnem ako aj istý zmysel pre priestor každého človeka. Platia zásady, ktoré poznáme z optických klamov a to čo v skutočností chýba napr. rozmery miestností môžme zvýrazniť a naopak.